آموزش ساخت ظرف سفالی

آموزش ساخت ظرف سفالی

آموزش ساخت ظرف سفالی

در این مقاله از خاک رس برای ساختن ظرف سفالی استفاده کرده ایم. از این ظرف های تزئینی برای قراردادن جواهرات و سایر وسایل استفاده می شود. در اینجا قدم به قدم یاد خواهیم گرفت چطورظرف های سفالی زیبا بسازیم.

برای ساخت ظرف سفالی به چه وسایلی نیاز داریم؟

خاک رس خشک

تخته برش

وردنه

کاسه آب

خلال دندان یا سوزن

پوشش پلاستیکی

مجموعه رنگ های مختلف اکریلیک

قلموی رنگ

آموزش ساخت ظرف سفالی

مراحل ساخت ظرف سفالی

مرحله 1

از یک وردنه استفاده کنید تا خاک رس خشک را روی تخته برش صاف کنید تا ضخامت آن تقریباً 0.5 سانتی متر باشد.

آموزش ساخت ظرف سفالی

مرحله 2

با استفاده از خلال دندان یا ابزار سوزن شکل های جداگانه ظروف خود را برش دهید. ما اشکال مختلفی در اندازه های مختلف و نامنظم ایجاد کردیم.

آموزش ساخت ظرف سفالی

مرحله 3

لبه های هر ظرف سفالی را که بین انگشتان خود بریده اید ، خرج کنید و خاک رس را به آرامی به سمت بالا خم کنید و دیواره ای ایجاد کنید که کاملاً دور آن مانند یک بشقاب یا کاسه باشد.

آموزش ساخت ظرف سفالی

مرحله 4

با فرو بردن انگشتان خود در آب و حرکت دادن آنها روی خاک رس مرطوب ، لبه های ظرف خود را صاف کنید. در برابر تمایل به استفاده بیش از حد از آب مقاومت کنید زیرا مایع اضافی می تواند پروژه شما را به یک ظرف آشفته تبدیل کند. فقط به همان اندازه که لازم دارید لبه ها را صاف کنید. به مدت 24 ساعت با پارچه پلاستیکی آزادانه آن را بپوشانید.

آموزش ساخت ظرف سفالی

مرحله 5

پس از 24 ساعت بسته بندی پلاستیکی را برداشته و اجازه دهید تا 48 تا 72 ساعت دیگر خاک رس بدون پوشش خشک شود. وقتی خاک رس کاملاً خشک شد ، رنگ اصلی خود (یا زمینه) را روی تمام ظروف رنگ کنید.

آموزش ساخت ظرف سفالی

مرحله 6

با استفاده از قلموی کوچک رنگ برای رنگ آمیزی رنگ های شبیه شیرینی شکلاتی در بالای رنگ پایه / پس زمینه انتخابی شما حاصل می شود.  در این کار خلاقیت خود را به کار بگیرید. تکه های کوچک رنگ را به صورت تصادفی در لابه لای ظروف رنگ کنید و همچنین آنها را در اندازه ها و شکل های مختلف رنگ کنید. بیش از حد فکر نکنید – فقط نقاشی کنید!

آموزش ساخت ظرف سفالی

مرحله 7

بعد از خشک شدن کامل رنگ ، ظرف سفالی مخصوص انگشتر دست ساز خود را کنار تخت یا روی دراور خود قرار دهید و آنها را با زیورآلات و جواهرات پر کنید.

آموزش ساخت ظرف سفالی