آموزش ساخت گوشواره نخی

آموزش ساخت گوشواره نخی

آموزش ساخت گوشواره نخی

در این مقاله با آموزش ساخت گوشواره نخی منگوله ای که این روزها بسیار طرفدار دارد، گوشواره دلخواه خود را می توانید بسازید و یا به مناسبت های مختلف به عزیزان و دوستانتان از دستسازه های خود هدیه بدهید.

وسایل مورد نیاز ساخت گوشواره نخی

دو تکه نخ گلدوزی به رنگ آبی تیره (ما از DMC 823 استفاده کردیم) و یک تکه نخ خردلی (از DMC 298 استفاده کردیم)

-دو قلاب گوشواره طلا

-دو حلقه پرش ، 0.5 سانتی متر

-مقوا به ابعاد 6 در 3.5 سانتیمتر

-سوزن گلدوزی

-انبر جواهرات

به طور متوسط یک بعد از ظهر کافیست وقت بگذارید تا گوشواره دلخواه زیبای خود را بسازید.

مراحل ساخت گوشواره نخی منگوله ای

مرحله اول

نخ گلدوزی آبی را به سمت عرض مقوا ، تقریباً 45 بار بپیچید تا توده ضخیمی ایجاد شود.سپس نخ آبی به طول 10 سانتیمتر برش داده و از طریق سوزن گلدوزی آن را نخ کنید. با استفاده از سوزن ، نخ را از داخل توده نخ بکشید ، سپس آن را آزادانه در قسمت بالا گره بزنید.

آموزش ساخت گوشواره نخی منگوله ای

مرحله دوم

توده نخ پیچیده شده را از روی مقوا جدا کنید و گره را از بالا محکم بکشید تا توده ای ایجاد شود.

مرحله سوم

یک نخ آبی به طول 12.5 سانتی متر ببرید و آن را سه بار دور قسمت انتهایی گلوله نخ و 0.5 سانتی متر پایین از بالا ببندید ، تا یک سر ایجاد شود. نخ را گره بزنید تا محکم شود ، سپس انتهای آن را از طریق سوزن نخ کنید و انتهای اضافی نخ را قیچی کنید ، گره را در زیر توده نخ پنهان کنید.

آموزش ساخت گوشواره نخی منگوله ای

مرحله چهارم

قیچی را از طریق نخ های حلقه شده پایین بکشید و برش دهید. انتهای آن را مرتب کنید تا یکدست شود، سپس با استفاده از یک شانه خوب انتهای منگوله را مسواک زده و آن را کرکی کنید.

سپس برای نخ های دیگر نیز مراحل 1-4 را تکرار کنید تا سه منگوله آبی و دو زرد دیگر ایجاد شود. به یاد داشته باشید ، شما می توانید گوشواره های منگوله خود را به هر رنگی که دوست دارید و با استفاده از نخ اضافی که موجود دارید بسازید.

آموزش ساخت گوشواره نخی منگوله ای

مرحله پنجم

یک سوزن را با نخ گلدوزی آبی آماده کنید و در انتها یک گره بزنید. سپس منگوله آبی ، سپس منگوله زرد و منگوله آبی دیگر را به سمت بالا فشار دهید. نخ را از بالا دوباره یک گره بزنید، سپس سوزن را در زیر منگوله نخ کنید تا محکم شود. انتهای آن را مرتب کنید.

آموزش ساخت گوشواره نخی منگوله ای

حلقه فلزی را با انبردست باز کنید، سپس آن را زیر گره بالای منگوله آبی حلقه کنید. قلاب گوشواره را وصل کنید، حلقه را ببندید. سپس مراحل 5-6 را تکرار کنید تا گوشواره های دوم را بسازید و کار شما تمام است! یک جفت گوشواره منگوله ای جذاب ساخته اید و می توانید در هر جمعی استفاده کنید و لذت ببرید.

آموزش ساخت گوشواره نخی منگوله ای