نحوه استفاده از آینه در فنگ شویی منزل

نحوه استفاده از آینه در فنگ شویی منزل

نحوه استفاده از آینه در فنگ شویی منزل

آینه ها یک گزینه بسیار رایج و خوب برای فنگ شویی هستند و بسیار مورد استفاده قرار میگیرند. در نگاه اول استفاده از آینه در منزل باعث می شود که خانه روشن تر و بزرگتر به نظر بیاید. همین دو مورد اول باعث می شود انرژی و حس خوبی در خانه ایجاد شود. چشمان خود را ببندید و خود را در یک اتاق کوچک و کم نور  و سپس در یک اتاق بزرگ  و روشن تصور کنید! تفاوت را احساس کردید؟

استفاده از آینه و اشیاء کوچک در فرهنگ چینی به روش “اضافات جزئی” یا به زبان چینی “زی زی فا” شناخته می شود که این کار به تنظیم جریان چی کمک می کند. زمانی که از این روش استفاده می کنید باید اهداف مثبت را در ذهن خود داشته باشید. یعنی اگر آینه ای را نصب می کنید در ذهن خود برای محل نصب آینه افکار مثبت داشته باشید و با هدف مثبت انجام دهید. که در ادامه این مقاله چی چاپ به آنها اشاره خواهیم کرد.

 اما منظور از “چی” چیست؟

در فلسفه فنگ شویی، چی Qi یا chi نوعی انرژی است که اگر در حالت مثبت باشد شنگ چی (Sheng chi) یا (دَم کیهانی) یا انرژی حیاتی) نامیده می‌شود و شانس خوب را به انرژی فیزیکی، روابط عاطفی و رفاه مادی تبدیل می‌کند و جریان داشتن درست و مناسب چی در خانه بسیار مهم است.

اما اگر چی راکد بماند و نتواند جریان آزادانه‌ای داشته باشد به انرژی مخربی تبدیل می‌شود که شا چی (Sha Chi) یا همان شا نامیده می‌شود.

انباشتگی و بی نظمی (مثلاً اتاق نامرتب و کپه‌های لباس، یا وسایل بی‌مصرف در کیف، یا در راهرو و تراس ساختمان) موجب می‌شوند چی نتواند آزادانه به حرکت درآید و به شا چی تبدیل می‌شود.

برای جریان داشتن چی باید از خطوط نوک تیز اجتناب کرد. مثلاً اثاثیه‌ای که لبه گرد دارند بهتر از وسایل نوک تیز است. زیرا چی در خطوط منحنی حرکت می‌کند و شاچی در خطوط تیز و شکسته …

1- چشم انداز دو برابر

از آنجا که آینه ها منعکس کننده یا به اصطلاح رفلکتیو هستند، می توان آنها را به صورت استراتژیک و هدفمند قرار داد تا انرژی های خاصی را به یک فضا دعوت کند. می توانید برای بازتاب و دو برابر کردن هر چیزی که دلخواه شماست، از آینه استفاده کنید. به عنوان مثال ، اگر آینه ای را به گونه ای در دفتر کار خود قرار دهید که درختان بیرون را منعکس کند ، شما انرژی چوب را به کار خود دعوت می کنید. این نشان دهنده رشد و گسترش در حرفه شما است.

یک محل خوب دیگر از نظر فنگ شویی این است که مشعل های اجاق گاز خود را با آینه منعکس کنید. اجاق گاز شما نشان دهنده ثروت است ، بنابراین دو برابر شدن مشعل های بصری و انرژی می تواند فرصت های شما برای ثروت را نیز دو برابر کند. اگر می خواهید یک آینه در اینجا قرار دهید، مطمئن شوید که به اندازه کافی نزدیک نباشد که گرما باعث شکستن آن شود.

نحوه استفاده از آینه در فنگ شویی منزل

2- اصلاح موقعیت فرماندهی

در فنگ شویی یک مفهوم معروف به نام موقعیت فرماندهی (Commanding position) وجود دارد که به بهترین جا گذاری اشیا و معمولا یک میز، تختخواب و اجاق گاز موجود در منزل اشاره دارد. در این موقعیت انرژی شخص تقویت شده و سلامت و رفاه او بهبود می‌یابد.

در موقعیت فرماندهی سعی بر آن است که اشیا اصلی بدون آنکه به صورت کاملا مستقیم روبه‌روی در ورودی قرار گیرند، در مسیر در باشند. در حقیقت در فلسفه فنگ شویی در منزل، تختخواب نشان‌دهنده خود شخص، میز نماد حرفه او و اجاق گاز نماد ثروت و رفاه است و بسیار مهم است که این سه شی در موقعیت فرماندهی قرار داده شوند.

در اینجا اگر این سه شی مهم را در موقعیت فرماندهی قرار ندهید، می توانید از آینه ها برای ایجاد موقعیت فرماندهی استفاده کنید.

به عنوان مثال ، اگر نمی توانید درب را در رختخواب یا پشت میز یا اجاق خود ببینید ، قرار دادن آینه برای اصلاح این امر بسیار مفید است. تنظیم آینه ایستاده متحرک آسان است تا شما را در موقعیت فرمان قرار دهد. آینه را طوری تنظیم کنید که بتوانید درگاه یا ورودی اتاق را ببینید.

قرار گرفتن در موقعیت فرماندهی در رختخواب، میز و اجاق گاز می تواند سطح استرس را کاهش داده و فرصت ها را افزایش دهد، زیرا شما در مورد افراد یا چیزهایی که ممکن است پیش روی شما قرار بگیرند آگاهی بیشتری دارید.

نحوه استفاده از آینه در فنگ شویی منزل

3- بوسیله شکل قاب آینه از 5 عنصر دعوت کنید

به طور کلی ، آینه ها در فنگ شویی نماد عنصر آب هستند. با این حال، با انتخاب اشکال یا قاب های خاص برای آینه خود ، می توانید عناصر اضافی را نیز به همراه داشته باشید.

  • آینه های گرد نشان دهنده عنصر فلزی است که نظم و تمیزی، دقت و لذت را به همراه می آورد.
  • آینه های مربع یا مستطیل زمین و خاک را به ارمغان می آورند، که می تواند به ثبات، سازندگی و مراقبت از خود کمک کند.
  • یک آینه مستطیل شکل بلند (به یک تنه درخت فکر کنید) عنصر چوب را به ارمغان می آورد ، که می تواند به انعطاف پذیری و مهربانی کمک کند.
  • آینه های مثلثی ، اگرچه کمی غیر معمول هستند ، اما می توانند سبک و همچنین انرژی آتش را به فضای شما اضافه کنند. اگر بدنبال اشتیاق و الهام هستید ، ایجاد آتش گزینه خوبی است.

4- بوسیله رنگ قاب آینه از 5 عنصر دعوت کنید

روش دیگر برای ترکیب عناصر در انتخاب آینه، رنگ قاب است. رنگ قاب آینه شما همچنین در نوع انرژی آن برای خانه تأثیر دارد.

برای ایجاد عناصر مختلف می توانید از رنگ های زیر استفاده نمایید:

فلز: رنگهای سفید و خاکستری با عنصر فلز مرتبط هستند، بنابراین قاب های موجود در این رنگ ها انرژی فلز را در خانه شما فعال می کنند. قاب های ساخته شده از فلز نیز این عنصر را اضافه می کنند.

خاک: قاب هایی با رنگ خاک مانند قهوه ای، نارنجی یا زرد عنصر خاک را اضافه می کنند. این شامل قاب های چوبی طبیعی با رنگ های قهوه ای یا خنثی است.

چوب: برای آوردن انرژی چوب ، یک قاب آبی، سبز یا ترکیب این دو رنگ انتخاب کنید.

آب: برای آب ، رنگ های سیاه یا آبی تیره را برای قاب های خود انتخاب کنید.

آتش: اگر به دنبال انرژی بیشتر برای آتش هستید ، به دنبال یک قاب قرمز یا نارنجی روشن بروید.

نحوه استفاده از آینه در فنگ شویی منزل

5- آینه هایی که نباید برای فنگشویی استفاده کنید

از منظر فنگ شویی، بهتر است آینه ای با سطح صاف یا آینه ای محدب یا مقعر انتخاب کنید. از آینه های شکسته، بریده بریده، مات یا آینه هایی که تصاویر را غیر واضح منعکس می کنند خودداری کنید.

البته نگران نباشید! این به این معنی نیست که شما باید از آینه مورد علاقه خود یا آینه دیواری معرق شیک خود خلاص شوید. همه چیز در خانه شما نباید بر اساس تنظیم فنگ شویی باشد.

یکی از مهمترین مواردی که باید بخاطر بسپارید این است که خانه شما باید محلی باشد که احساس خوبی برای شما داشته باشد، بنابراین شما همیشه می توانید بسیاری از وسایل خود را در خانه داشته باشید فقط به این دلیل که آنها را دوست دارید ، صرف نظر از اینکه از نظر فنگ شویی خوب هستند یا خیر!