با گل های پژمرده چه کار کنیم؟

با گل های پژمرده چه کار کنیم؟

با گل های پژمرده چه کار کنیم؟

یکی از هدیه های زیبایی که از دیگران می توان گرفت، دسته گل است یا حتی یک لذت خوب برای خودمان ، اما گل ها برای همیشه دوام ندارند. به جای دور انداختن دسته گل، سعی کنید دوباره آن را به نحوی دیگر استفاده کنید. شاید شما ندانید که با گلهای پژمرده چه کاری انجام دهید، اما در این مقاله روش هایی را به شما معرفی کرده ایم تا به کمک آنها گلهای پژمرده را به روشی دیگر زنده نگه دارید.

این روش های استفاده مجدد از گل خشک یک روش عالی برای لذت بردن از یک دسته گل پس از مرگ گل ها است.

1- مخلوط گل معطر درست کنید

برای یک کاردستی ساده و ارزان قیمت، سعی کنید از گلهای پژمرده خود برای تهیه یک مخلوط گل استفاده کنید. بهتر است از گلهایی استفاده کنید که پس از خشک شدن به خوبی شکل و رنگ خود را حفظ کنند ، مانند گل رز ، اسطوخودوس و گل صد تومانی، اما می توانید از هر گل دیگر برای این کار استفاده کنید.

تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که گلهای خود را برای چند روز خشک کنید، آنها را با 3-5 قطره روغن اساسی مخلوط کنید (روغن اسطوخودوس یا گل رز گزینه های خوبی هستند) ، سپس مخلوط خود را برای چند ساعت بجوشانید. این روش را اجرا کنید و ببینید که به زودی بوی خانه شما تازه خواهد شد!

2- گل ها را قاب کنید

اگر ظاهر گلهای خشک را دوست دارید ، قرار دادن آنها در یک قاب عکس یا جعبه را در نظر داشته باشید. گل های فشرده قاب شده دکوراسیون خوبی را در خانه ایجاد می کنند و ساخت آن کار ساده ای است. می توانید گل ها را با قرار دادن آنها در میان صفحات کتاب، سپس قرار دادن کتاب های بیشتر در بالای آن، فشار دهید. تقریباً دو هفته دیگر گلهای شما خشک و صاف می شوند.

اگر می خواهید دسته گل عروسی، بوتونیر یا یک هدیه گلدار دیگر را به یادگار نگه دارید، این یک گزینه عالی است.

3- شمع درست کنید

شمع ها به هر فضایی جلوه لوکس و دنجی می بخشند، پس چرا سعی نمی کنید شمع خاص خودتان را بسازید؟ برای این کار مقداری گل خشک را درون پارافین خود قرار دهید. آنها هیچ رایحه ای اضافه نخواهند کرد (برای آن به اسانس های معطر احتیاج دارید) ، با این کار یک شمع خانگی باشکوه را ایجاد می کنند.

روش های زیادی برای خشک کردن گل وجود دارد ، اما اگر وقت کافی ندارید می توانید آنها را در یک کاسه پر از سیلیکاژل و سپس در مایکروویو بگذارید. اطمینان حاصل کنید که گلها کاملاً توسط سیلیکاژل پوشانده شده اند، سپس کاسه را به همراه یک فنجان کوچک آب در مایکروویو قرار دهید. آنها را در فواصل 30 ثانیه مایکروویو کنید تا گلها خشک شوند.

4- هنر دیواری درست کنید

با تکیه بر ذوق هنری خود با استفاده از گل های پژمرده ای که دارید، یک دیوار هنری بی نظیر و منحصر به فرد درست کنید. حتی می توانید آن ها را روی بوم نقاشی کلاژ کنید و یک اثر زیبا خلق کنید.

این کار هیچ محدودیت و انتهایی ندارد و با سلیقه خود می توانید زیباترین طرح ها را اجرا کنید.

5- محصولات حمام درست کنید

آیا شما هم عاشق غوطه ور شدن در حمام هستید؟ آیا نمیدانید با گل های پژمرده باید چه کار کنید؟ سعی کنید از آن گلهای پژمرده برای تهیه بمب حمام یا نمک حمام استفاده کنید! تهیه هر دو محصول نسبتاً آسان است و می توانید به صورت آنلاین دستور العمل پیدا کنید. فقط در عرض چند دقیقه و با استفاده از چند ماده اولیه ، می توانید بمب بسیار آرامش بخشی بسازید.

برای تهیه نمک حمام گل ، دستور العمل زیر را امتحان کنید:

1 فنجان نمک اپسوم، 1 فنجان نمک دریا و ½ فنجان جوش شیرین را در یک کاسه یا شیشه ترکیب کنید. خوب مخلوط کنید.

گلبرگ یا غنچه گل را به مخلوط نمک اضافه کرده و ترکیب کنید.

اسانس  مورد علاقه خود را به مخلوط اضافه کرده و ترکیب کنید.

با گل های پژمرده چه کار کنیم؟

6- تمیزکننده سطح گلدار درست کنید

برای کسانی که خانه تمیز دوست دارند و نمی دانند که با گلهای پژمرده چه کاری باید انجام دهند ، ممکن است در نظر داشته باشید که یک تمیز کننده سطح شگفت انگیز ایجاد کنید که بوی خوبی در خانه شما ایجاد کند.

برای اینکه خودتان تمیز کننده سطح کنید:

½ فنجان آب را با ½ فنجان سرکه سفید مقطر را در یک بطری اسپری مخلوط کنید. خوب تکان دهید تا مخلوط شود.

تقریباً 15-20 قطره از اسانس مورد علاقه خود را اضافه کنید. دوباره تکان دهید تا در روغن مخلوط شود.

برای تزئین 2-3 گل خشک یا چند گلبرگ به آن اضافه کنید.

برای کمک به نظافت و ساماندهی بقیه خانه خود ، از برچسب های ذخیره سازی قابل چاپ استفاده کنید!

7- تاج گل بسازید

تنها چیزی که شما نیاز دارید یک تاج گل انگور یا یک حلقه مفتولی (که هر دوی آنها را می توانید در فروشگاه صنایع دستی پیدا کنید) ، سیم های گل و تعدادی گل خشک است. دسته های کوچک گل را به شکل و ترتیب دلخواه خود ایجاد کنید و آنها را با سیم گل به تاج گل انگور یا سیم حلقه خود بچسبانید. آنها برای استقبال از بهار یا تزئین برای یک مهمانی باغ بسیار مناسب هستند!

با گل های پژمرده چه کار کنیم؟

8- از آنها در مجله خود استفاده کنید

ژورنال خود را با افزودن گل از دسته گل به آن تزئین کنید! این یک روش سرگرم کننده برای حفظ دسته گل خود و نوشتن در مورد خاطرات مرتبط با آن است. می توانید گل ها را بین صفحات شل بگذارید یا با کمی چسب یا نوار آنها را در جای خود نگه دارید.

9- . اسپری اتاق درست کنید

با استفاده از الکل ، اسانس و چند ماده دیگر می توانید اسپری طبیعی اتاق خود را بسازید. این یک کار سریع و آسان است و گزینه های بی شماری برای رایحه ها و فرمول های مختلف وجود دارد. گلهای خشک را به روش ساده به بطری اضافه کنید تا اسپری اتاق جذابیت بیشتری داشته باشد.

برای تهیه یک اسپری اتاق گل گلی:

یک بطری اسپری را از آب مقطر و فندق جادوگر به نسبت 1 به 1 پر کنید.

15-30 قطره روغن ضروری (اسانس) مورد علاقه خود را به بطری اسپری اضافه کنید. تکان دهید تا مخلوط شود.

برای تزئین چند گل خشک یا گلبرگ به بطری اضافه کنید.

10- آنها را به قاب گوشی خود اضافه کنید

با ساخت یک قاب گوشی، تلفن خود را شیک کنید. شما فقط به یک قاب تلفن شفاف احتیاج دارید ، سپس می توانید گلهای فشرده را به هر شکلی که دوست دارید بچینید. می توانید آنها را شل بگذارید یا از یک چسب شفاف برای محکم نگه داشتن آنها در بدنه استفاده کنید (بگذارید یک شب خشک شود). پس از خشک شدن کامل چسب ، می توانید گوشی خود را درست در جای خود قرار دهید.

11- از گلها برای بسته بندی کادو استفاده کنید

استفاده از گل های خشک در بسته بندی کادو ، ظرافت روستیک را به هدیه ای که می دهید اضافه می کند. می توانید گلها را با چسب زدن روی گل هدیه یا محکم نگه داشتن آنها در زیر روبان یا ریسمان، به آنها بچسبانید.

مطمئناً این کار باعث می شود که گیرنده احساس خاصی داشته باشد و مهارت های بسته بندی هدیه شما را به سطح بالاتری برساند.

با گل های پژمرده چه کار کنیم؟

12- زیرلیوانی درست کنید

با مقداری رزین اپوکسی، گل های فشرده و زمان، می توانید گلدان های زیبایی برای گل خود یا هدیه به شخص دیگری بسازید. اگرچه ممکن است این پروژه دلهره آور به نظر برسد ، اما در واقع بسیار آسان است و می توانید آموزش های آنلاین کمک به شما را پیدا کنید.

13- آنها را کمپوست کنید

یک روش بسیار ساده برای استفاده از گلهای پژمرده، آن است که آنها را در کمپوست یا باغ خود استفاده کنید. هر کجا که کود کمپوست خود را نگه دارید فقط آنها را بریزید ، اما مطمئن باشید که آنها از کودهای خشن عاری هستند. این یک روش عالی و سازگار با محیط زیست است که می توانید از گلهای قدیمی خود برای کمک به خاک استفاده کنید و حتی اگر بذرها را در آن قرار دهید حتی ممکن است گل های خود را رشد دهید.

14- آن ها را همینطور که هستند بگذارید

اگر در مورد کاری که با گلهای پژمرده انجام داده اید گیر افتاده اید ، یکی از این ایده ها را امتحان کنید تا به جای اینکه دسته گل خود را درون زباله بیندازید ، لذت ببرید. اگر اکنون دسته گل ندارید ، همیشه می توانید پس از خشک شدن هدیه گل بعدی خود ، این ایده ها را امتحان کنید. فقط به یاد داشته باشید که حتی گلهای پژمرده نیز زیبا هستند و می توانند دوباره مورد استفاده قرار گیرند!