اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی

اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی

اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی

از طریق روش های مختلفی مانند، کلاسهای حضوری و مجازی، پادکست، موسیقی انگلیسی و … می توان زبان انگلیسی را آموخت. اما امروزه یکی از بهترین و در دسترس ترین راه ها برای آموزش زبان، استفاده از اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی می باشد. در این اپلیکیشن ها که در ادامه معرفی خواهیم کرد، می توان کلمات و گرامر را تواما یاد گرفت.

1. Memrise

از اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی Memrise اندکی مشابه MindSnacks است و تمرکز آن برروی یادگیری لغات زبان انگلیسی است. اما برخلاف MindSnacks این اپلیکیشن با استفاده از بازی‌ها به شما آموزش نمی‌دهد و به‌جای آن از روش‌های خلاقانه و جالبی برای یادآوری کلمات استفاده می‌کند.

اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی

شما اگر مطلبی را به روش سرگرم‌کننده‌ای بخوانید به احتمال بیشتری در حافظه‌ی شما خواهد ماند. جالب است بدانید که دوره‌های آموزشی این اپلیکیشن به‌وسیله‌ی کاربران ساخته می‌شود و درنتیجه می‌توانید روش یادگیری دیگران را در یادگیری زبان انگلیسی متوجه شوید.

در این اپلیکیشن بیش از ۱۳ صفحه از دوره‌های آموزشی رایگان برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد، از دوره‌های ساده مانند «افعال بی‌قاعده‌ی زبان انگلیسی» تا دوره‌های سخت‌تر مانند «افسانه‌ی دو شهر» اثر چارلز دیکنز را خواهید دید.

بسیاری از یادگیرندگان زبان انگلیسی یادگیری کلمات جدید را سخت‌ترین بخش آن می‌دانند. با اپلیکیشن Memrise کلمات زبان را به‌راحتی به‌خاطر بسپارید.

همچنین مسیر یادگیری خود را دنبال خواهید کرد. به این شکل که وقتی معنی کلمه‌ای را که آموخته‌اید فراموش کنید فقط کافی‌ است به عقب بازگردید و نگاهی به آن بیندازید.

این اپلیکیشن یک راه بسیار کارآمد و سرگرم‌کننده برای یادگیری لغات زبان انگلیسی است. فرقی نمی‌کند مبتدی هستید یا متبحر، اگر قصد یادگیری کلمات انگلیسی بیشتری را دارید، این اپلیکیشن یادگیری زبان را از دست ندهید.

2. Duolingo

با نرم‌افزار Duolingo می‌توانید انگلیسی را از طریق زبان‌های مختلفی مانند فرانسوی، پرتغالی، روسی، ایتالیایی، آلمانی، اسپانیایی و زبان‌های دیگری که قرار است در آینده به آن اضافه شوند بیاموزید، متاسفانه هنوز زبان فارسی بین این زبان‌ها وجود ندارد و برای یادگیری زبان انگلیسی باید با یکی از زبان‌هایی که گفته شده آشنا باشید.

اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی

Duolingo برای یادگیری سریع زبان انگلیسی طراحی شده است. به این صورت که اگر تابه‌حال با زبان انگلیسی آشنایی نداشته‌اید با روزانه ۲۰ دقیقه استفاده از این اپلیکیشن شروع به صحبت‌کردن به زبان انگلیسی خواهید کرد. این اپلیکیشن یادگیری زبان یکی از مؤثرترین راه‌هاست.

در هر درس Duolingo به شما هفت کلمه‌ی جدید براساس موضوع درس مانند آموزش، مدرسه، علم و… می‌آموزد. تمرین‌هایی در هر درس وجود دارد که باید انجام دهید. برای مثال شاید شما کلمات جدیدی با یک تصویر داشته باشید که باید عبارت انگلیسی را به زبان مادری خود برگردانید و یا عبارت انگلیسی را تکرار کنید.

البته که مشکل فراموشی لغات همیشه وجود دارد، Duolingo در این زمینه به شیوه‌ی هوشمندانه‌ای عمل کرده و بعد از یک هفته تمرین‌هایی را برای کلماتی که برروی آنها مطالعه کردید به شما می‌آموزد. به این ترتیب با مرور تمرین‌ها کلمات راحت‌تر به خاطر سپرده می‌شود.

همان‌طور که متوجه شدید در این اپلیکیشن کوچک انگلیسی فقط کافی است که روزانه ۲۰ دقیقه و بیشتر به این اپلیکیشن توجه کنید و در ۳ ماه یادگیری زبان به کمک این اپلیکیشن را به پایان برسانید. این یکی از بهترین اپلیکیشن‌های یادگیری زبان درحال حاضر است که برای مبتدیان به شدت توصیه می‌شود.

3. Busuu

اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی

Busuu یکی دیگر از اپلیکیشن‌های یادگیری زبان با کمی تفاوت است. بسیاری از اپلیکیشن‌های یادگیری زبان انگلیسی که تا به الان درباره‌ی آنها صحبت کردیم برای استفاده شخصی بودند. در بسیاری از درس‌ها شما به‌تنهایی به سراغ آنها می‌روید. اما در این برنامه شما با افراد انگلیسی زبان صحبت می‌کنید و می‌توانید مهارت صحبت کردن انگلیسی خود را افزایش دهید و این یکی از بهترین راه‌ها برای تقویت مهارت گفتاری زبان انگلیسی است.

فراتر از این ویژگی، Busuu بسیار شبیه نرم‌افزار Open Languages که برمبنای CEFR طراحی شده است. تشابهاتی در طراحی نیز دارد. با تمام ویژگی‌هایی که دارد یادگیری مهارت‌های اصلی زبان انگلیسی از تعادل خاصی برخوردار هست.

اگر به صحبت‌کردن با افراد انگلیسی زبان علاقه‌مند هستید و می‌خواهید مهارت گفتاری خود را بهبود ببخشید، اپلیکیشن Busuu یکی از بهترین‌هاست.

 

 

 

 

 

4. Rosetta Stone

اگر قبلا در اینترنت به‌دنبال منبعی برای یادگیری زبان انگلیسی بوده‌اید، احتمالا نام Rosetta Stone را شنیده‌اید.

شاید بتوان گفت Rosetta Stone معروف‌ترین روش یادگیری زبان خارجی در دنیا و همچنین روشی کاملا اختصاصی در مقایسه با دیگر منابع دارد.

اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی

معمولا، اپلیکیشن‌های یادگیری زبان با زبان مادری خودتان به شما آموزش می‌دهند. برای مثال اگر فارسی صحبت می‌کنید، توضیحات دستور زبان و معنی کلمات را به زبان فارسی برای شما بیان می‌کند. اما اپلیکیشن Rosetta Stone زبان انگلیسی را با همان زبان انگلیسی به شما می‌آموزد.

Rosetta Stone به‌گونه‌ای طراحی شده است که کلمات پایه‌ای را قبل از کلمات و عبارات طولانی بیاموزید.

برای مثال، شما کلمات «Man» و «Park» را با تصاویر می‌آموزید و در مرحله‌ی بعدی Rosetta Stone به شما عبارت «A man is sitting in the park» را می‌آموزد. هرچند شاید معنای کلمه «sit» به معنی نشستن را ندانید، اما احتمالا از روی عکس حدس خواهید زد.

با استفاده از این روش Rosetta Stone کلمات بسیار زیادی را بدون نیاز به زبان مادری‌تان به شما می‌آموزد. اگر می‌خواهید زبان دیگری را بدون کمک‌گرفتن از زبان مادری خود بیاموزید، Rosetta Stone را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

5. FluentU

اپلیکیشن FluentU یکی از بهترین‌های این فهرست است. اپلیکیشن fluentU ویدئوهای واقعی مانند موزیک ویدئوها، تبلیغات و اخبار و سخنرانی‌های جالب را به مطالب آموزش انگلیسی تبدیل می‌کند. برخلاف دیگر اپلکیشن‌ها این نرم‌افزار از روش یادگیری طبیعی استفاده می‌کند، تا به‌مرور زمان فرهنگ و زبان انگلیسی را بیاموزید و به‌زودی انگلیسی را در سطح کاربردیِ عالی خواهید آموخت.

اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی

اپلیکیشن FluentU ویدئوهای آموزش انگلیسی را از منابع مختلفی که انگلیسی‌زبانان روزانه با آنها سروکار دارند، جمع‌آوری می‌کند.

 

همان‌طور که می‌بینید روش‌های زیاد برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد، و حتما نباید لغات انگلیسی را حفظ کنید (سخت‌ترین راه یادگیری زبان انگلیسی) و تمرین‌های زیاد گرامر انجام دهید یا کتاب‌های بسیاری را بخوانید.

اگر به‌ دنبال راه‌هایی مؤثر برای یادگیری زبان انگلیسی در منزل هستید، استفاده از این اپلیکیشن‌ها را به شما توصیه می‌کنیم. هر برنامه برای دسته‌ی خاصی از افراد طراحی شده است و هرکدام نقاط قوت و ضعف خود را دارند. پس براساس نیازتان اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی مناسب خود را انتخاب کنید.

 

منبع: وبسایت چطور