ترند طراحی آشپزخانه سال 2021

ترند طراحی آشپزخانه سال 2021

ترند طراحی آشپزخانه سال 2021

چه امسال بخواهید کل آشپزخانه را بازسازی کنید و چه چند مورد از آن را تغییر دهید و اصلاح کنید، حتما دوست دارید بدانید که در سال جدید چه چیزی رایج و به اصطلاح ترند است. امروزه، طراحی آشپزخانه از فضای سفید یا خنثی فاصله گرفته و صاحبان خانه در عوض از رنگ های جسورانه تر و روشن تر استقبال می کنند.

مسال یک نقطه عطف برای طراحی آشپزخانه است. در این مقاله، ما بزرگترین ترندهای روز را که طراحان انتظار دارند در سبک های آشپزخانه برای سال 2021 اجرا کنند، جمع آوری کرده ایم. پس با ما همراه باشید.

تیره شدن آشپزخانه را امتحان کنید

در دهه گذشته همه چیز در طراحی آشپزخانه سفید و روشن بوده است. صاحبان خانه از کابینت های چوبی طبیعی و گرانیت تیره دور شدند و در عوض همه چیز را سفید رنگ کردند. یکی از طراحان بزرگ دنیا به نام Anne Sage می گوید: “پس از سالها روشن بودن آشپزخانه های سفید ، کابینت ها و میزهای آشپزخانه تاریک می شوند. من شاهد سنگهای مرمر سیاه زیبا ، گردویی خاکی و سبز تیره هستم.”

یک درب هلندی اضافه کنید

علاوه بر این که بسیاری از صاحبان خانه تصمیم می گیرند که در خانه فعلی خود دست و پنجه نرم کنند و کاری در راستای تغییر و تحول محیط انجام ندهند، آنها همچنین به دنبال روش هایی برای عملکرد بیشتر آن هستند. ویل براون نیز از طراحان داخلی، پیش بینی می کند که سبک درهای هلندی دوباره باز می گردد.

او می گوید: “من اخیراً به یك مشتری كمك كردم كه طراحی آشپزخانه خود را از وضعیتی غم انگیز و قدیمی به نوعی بازسازی و كارآمد و در عین حال مقرون به صرفه تبدیل کند. نکته اصلی که در این پروژه رعایت و اجرا کردیم این بود که جذابیت را حفظ کنیم، مانند درب هلندی که یک رنگ تازه به آن دادیم.”

به جای آنکه وسایل قدیمی را دور بریزید، سعی کنید با بازسازی آن ها در فضای خود جای جدیدی برای آن پیدا کنید.

ترند طراحی آشپزخانه سال 2021

بک اسپلش خود را بازسازی کنید

در لغت، Backsplash  به دیوار کاشی کاری شده ای می گویند که برای آشپزخانه یا حمام، جهت جلوگیری از تخریب دیوارها توسط آب طراحی شده است. محافظت از دیوار آشپزخانه در برابر گرد و غبار، نشت آب و آسیب های جدی و همچنین تزئین کردن محیط آشپزخانه از ویژگی های اصلی یک Backsplash به شمار می آید.

وقتی نوبت به بک اسپلش می رسد نیز انتظار داریم در آن هم تغییر سبکی ایجاد شود. رنگ قهوه ای برای بک اسپلش ها امسال نیز انتخاب بسیار پر طرفداری خواهد بود.

قفسه های روباز را در فضا امتحان کنید

یکی از طراحان داخلی به نام سارا فولتز می گوید: اگرچه قفسه های باز فوق العاده جدید نیستند، اما انتظار می رود امسال محبوبیت بیشتری پیدا کند.

او می گوید: “در سال های گذشته این یک موضوع پر سر و صدا برای صاحبان خانه بوده است. مردم روزگاری ترس از دست دادن ذخیره های خود را داشتند و به همین دلیل از قفسه های روباز استقبال نمی کردند، اما اکنون آنها دیده اند که چگونه استفاده از قفسه های باز علاوه بر زیبایی کارایی بسیاری دارد.”

قفسه های باز راهی عالی برای مجبور کردن خود به نظم و نگهداری فقط وسایل ضروری در طراحی آشپزخانه هستند.

ترند طراحی آشپزخانه سال 2021

یراق آلات آشپزخانه را عوض کنید

اگر امسال تصمیم دارید یک آشپزخانه جذاب و با رنگ های چشم نواز ایجاد کنید، تغییر بعدی را در آن ایجاد کنید و یراق آلات را نیزعوض کنید. فولتز پیش بینی می کند صاحبان خانه از یراق آلات منحصر به فرد و چشمگیر استقبال می کنند، مانند این دستگیره های سیاه که با کابینت های سیاه ترکیب می شوند.

ترند طراحی آشپزخانه سال 2021

آشپزخانه را طبیعی نگه دارید

ویل براون (طراح داخلی) می گوید، یکی دیگر از روندهای بزرگ کابینت سازی که امسال انتظار می رود، استفاده از چوب طبیعی است. در حالی که صاحبان خانه کابینت های چوبی و قهوه ای رنگ را نمی پسندیدند، او شاهد این است که تعداد بیشتری از آنها به اصول اولیه برمی گردند و از ظاهر طبیعی استقبال می کنند.

اگر آماده نیستید که به یک آشپزخانه کاملاً قهوه ای یا چوبی وارد شوید، یک جزیره چوبی طبیعی را در نظر بگیرید یا فقط روی کابینت های پایین تمرکز کنید تا در عوض ظاهری دو رنگ ایجاد کنید.

ترند طراحی آشپزخانه سال 2021

به آشپزخانه خود هنر اضافه کنید

اگر تا به حال به این فکر نکرده بودید که از آثار هنری در طراحی آشپزخانه خود استفاده کنید، امسال زمان مناسبی برای آزمایش آن است. امسال اضافه کردن پرتره های قاب دار و هنری بسیار رایج است. این یک روش برای ایجاد تغییر و تحول و فضا بدون بازسازی و هزینه بسیار زیاد است.

اگر در آشپزخانه قفسه ای در معرض دید دارید بهترین فضا برای قرار دادن آثار هنری است.

ترند طراحی آشپزخانه سال 2021

از کانسپت باز دور شوید

اگرچه تا چند وقت قبل آشپزخانه های باز بسیار رایج بود و یکی از ویژگی های خانه جهت فروش بهتر آن محسوب میشد، اما دیگر چنین نیست. امسال شرایط با سالهای گذشته فرق کرده و فرهنگ کار از خانه بسیار مفهوم پیدا کرده است. بنابراین احساس نیاز بیشتری به حریم خصوصی در خانه حس میشود.

حتی پیش بینی می کنیم امسال شاهد بازگشت اتاق رسمی ناهار خوری باشیم. اگرچه خانه هایی با کانسپت باز برای بسیاری از خانواده ها جالب توجه است، اما کسانی که بیشتر وقت خود را در خانه می گذرانند ممکن است به جای آنها فضای اختصاصی تری بخواهند.

ترند طراحی آشپزخانه سال 2021

کابینت های دو رنگ را امتحان کنید

یکی دیگر از روندهای کابینت سازی که ویل براون انتظار دارد ببیند، آشپزخانه های دو رنگ است. این شکل ظاهری نه تنها باعث ایجاد ابعاد و کمی علاقه بصری برای آشپزخانه شما می شود ، بلکه همچنین یک چشم انداز روشن و هویت پر رنگ را به آشپزخانه اضافه می کنند.