راز نوجوان

راز نوجوان

یک نوجوان باید آنقدر رابطه صمیمی با مادر خود داشته باشه که راز هایش را با مادرش درمیان بگذارد.

مادری که بجه ها در مورد راز های خود با او صحبت نمی‌کنند بدانند که آنقدر که باید و شاید مادر نبوده اند:

مادر هایی که به فک می‌کنند مادر بود فقط بچه دار شدن است باید بدانند مادر بودن جایگاهیست که باید به دست آورده شود. مادری که بچه ها در مورد راز های خود با او صحبت نمی‌کنند یعنی آنقدر که باید و شاید مادر نبوده اید و این برای شما به آسیب بدل خواهد شد.

دلیلی که عمدتا بچه ها در توجیه به والدین استفاده می‌کنند به این شکل است
ـ راز منه دیگه
و پاسخ بسیاری از شما به آنها این است
– خب راست میگه دیگه راز اونه
ولی این را فراموش نکنید که شما مادر هستید یک نوجوان آنقدر باید رابطه صمیمی با مادر خود داشته باشد که راز های خود را با مادر در میان بگذارد. و عموما نگفتن راز مسبب آسیب ها و فساد اخلاقی خواهد شد.

بچه هایی که عمدتا راز های خودشان را با دوستان به اشتراک میگذارد تا مادری که بیشتر از همه با او بوده اند باید با خود مرور کنند چکاری انجام داده اتد که باعث این فاصله شده است.

اگر فرزندی به پدر یا مادر خود توهین کند دفعه اول نباید او را تنبیه نمایید کافیست به او بگویید
“عزیزم این جمله ای که گفتی اصلا جمله یا کلمه خوبی نبود دیگه نمیخوام بشنوم و اگر دوباره تکرار بشه موبایلتو ازت میگیرم ”

(انتخاب) بهترین نوع تنبیه است به او اجازه دهید که بداند چنانچه عمل نامناسبی انجام دهد از عواقب آن اگاه شده و خودش انتخاب کرده است. حال در مثال قبلی دوباره تکرار کرد و شما موبایل را از او گرفتید حالا چکار خواهید کرد؟
بهترین راهکار این است که فردا به او گوشی را پس دهید. زیرا هرگز نوجوان به شما این اجازه را نخواهد داد او را از امکانی تا مدت خیلی طولانی محدود یا محروم کنید در نهایت فقط آن را به شکل مخفیانه انجام خواهد داد و اینجا زمانیست که آسیب ها آغاز خواهد شد. موبایل را به او پس دهید تا شما این فرصت را برای آموزش صحیح او داشته باشید نه افراد دیگر.
گاهی اوقات باید خط قرمز ها را کمتر کرد و کوتاه آمد برای مثال فرزند شما میخواهد با دوستانش به بیرون برود شما این اجازه را بسته به سن او خواهید داد ولی به او می‌گویید که شما هم با آنها همراه خواهید شد . دقت کنید این به این معنی نیست که تمامی مسیر را با آنها خواهید بود شما در کافه یا جایی دیگر منتظر میمانید تا آنها دور خود را بزنند. شما با آنها خواهید رفت تا در مواجهه با آسیب های و خطر های اجتماعی آنها را آگاه کنید مثلا : هنگام انتظار برای تاکسی ماشین های شخصی هم برای آنها توقف خواهند کرد ، شما به آنها یاد می‌دهید در این شرایط چه کارهای انجام دهند وقتی که آموزش ها پس از چند بار به او داده شد دفعه بعد دیگر نیاز نیست با آنها همراه شوید.

برخی از پدر و مادر ها با گفتن مواردی چون دانشگاه قبول شدی فلان کار را انجام بده این مجوز را به فرزندان خود میدهند که در سن ۱۸ سالگی تمامی کارهای غیر اخلاقی که نمی‌توانستند انجام دهند را نیز می‌توانند انجام دهند و آنجا را خط آزادی در نظر میگیرند. این ها همه آسیب هستند.

شما می‌توانید با کد تخفیف ۹۶۵۵۶ زیر از تمامی محصولات سایت شهرام اسلامی استفاده نمایید

[media type=”aparat” id=”nfWoI”]

cheechap