10 روش عالی برای جذب مشتریان جدید برای کسب و کارهای کوچک

10 روش عالی برای جذب مشتریان جدید برای کسب و کارهای کوچک

10 روش عالی برای جذب مشتریان جدید برای کسب و کارهای کوچک

اگر شما صاحب یک بیزینس کوچک هستید و یکی از دغدغه هایتان جذب مشتریان بیشتر است، این مقاله را از دست ندهید. در این مقاله 10 روش بسیار خوب برای جذب مشتری آورده ایم.

1- به مشتریان جدید تخفیف و تبلیغات ارائه دهید

مشتریان امروز هنوز به دنبال قیمت و سود هستند. با ارائه تخفیف های جزئی، آنها را به سمت محصولات خود سوق دهید یا از پیشنهادهایی مانند با خرید 2 عدد جنس یک جنس دیگر با نصف قیمت و یا رایگان، و یا پیشنهاد بسته بندی هدیه رایگان برای سه خرید اول و … استفاده کنید.

چانه زنی هایی از این دست می تواند مشتریان جدیدی را به خود جلب کند که به فکر خرید از شما بوده اند اما به انگیزه ای برای تغییر عادت خرید خود احتیاج دارند. سپس آنچه را که آنها می خرند و پیشنهادهای خریداری شده آنها را ردیابی کنید تا بتوانید با پیام های بازاریابی آینده که وفاداری آنها را تقویت می کند ، آنها را بهتر هدف بگیرید.

10 روش عالی برای جذب مشتریان جدید برای کسب و کارهای کوچک

2- تقاضا کنید

وقتی وفاداری مشتری را جلب کردید، با تقاضای معرفی از وی استفاده کنید. مشتریان فعلی یکی از بهترین منابع مشتریان جدید هستند. اما نمی توانید منفعل باشید و منتظر باشید تا همکاران، دوستان و خانواده خود را به  شما بیاورند. درعوض ، کنترل خود را در دست بگیرید و یک رویکرد سیستم یافته برای درخواست فعالانه ارجاع از مشتریان راضی خود ایجاد کنید و از آن ها بخواهید که شما را به دیگران معرفی کنند.

فعالیت های جذب را در فرآیند فروش ایجاد کنید. برای اطمینان از خرسندی مشتریان از خریدهای خود، ایمیل های بعدی را ارسال کنید و سپس با یک ایمیل یا پیام دیگر درخواست مراجعه کنید.

3- با مشتریان قدیمی دوباره تماس بگیرید

به لیست تماس مشتریان فرسوده خود برگردید و مشتریان قبلی را که مدتی از شما خرید نکرده اند به خرید ترغیب کنید. برای این کار یک برنامه منظم ایجاد کنید (مثلاً سه ماهه) و مشتریانی را انتخاب کنید که طی شش ماه ندیده اید. از طریق ایمیل، پیام کوتاه یا تلفن با پیام “دلمون برای شما تنگ می شود” با آنها تماس بگیرید و در صورت بازگشت برای آنها آفر و پیشنهاد ویژه ای در نظر بگیرید.

4- شبکه سازی

یکی از راه های آگاهی از نام تجاری، ملاقات با افراد جدید و صحبت در مورد اینکه شما چه کسی هستید و چه کاری انجام می دهید. برای این کار به انجمن صنفی خود، اتاق بازرگانی محلی و سایر سازمان های مربوطه بپیوندید. در رویدادهای مرتبط با شغل خود شرکت کنید. در جلسات مختلف مانند PTA شرکت کنید. به خاطر داشته باشید با این تفکر در جلسات شرکت کنید: “چگونه می توانم به شما کمک کنم؟” نه اینکه “چه چیزی در آن برای من پیدا میشود؟”

10 روش عالی برای جذب مشتریان جدید برای کسب و کارهای کوچک

5- وب سایت خود را به روز کنید

جستجوی آنلاین راه اصلی یافتن مشاغل جدید توسط مصرف کنندگان و خریداران حضوری است. این بدان معناست که وب سایت شما باید کارهای سنگین را انجام دهد تا مشتریان بتوانند شما را پیدا کنند. تاکتیک ها و تکنیک های بازاریابی موتور جستجو و بهینه سازی موتور جستجو را به کار بگیرید.

حتی طراحی سایت شما نیز تفاوت ایجاد می کند. بسیاری از گرافیک ها می توانند سرعت بارگذاری سایت شما را کاهش دهند، که این یکی از علت های از دست دادن مشتری است. اگر تخصص طراحی سایت ندارید، از یک شرکت طراحی وب سایت و یا متخصص سئو کمک بگیرید.

6- با مشاغل مکمل مشارکت کنید

همراهی و همکاری با مشاغلی که مشتری مشترکی دارند اما به طور مستقیم قابل رقابت نیستند، و سپس استراتژی اینکه چگونه می توانید با مشتری های دیگر برای ایجاد مشاغل جدید بازاریابی کنید، روشی هوشمندانه برای جذب مشتری های جدید است در حالی که هزینه زیادی نمی کنید. به عنوان مثال ، اگر کالاهای کودک را می فروشید، همکاری با مشاغل فروش لباس های بارداری یک همکاری عالی خواهد بود.

10 روش عالی برای جذب مشتریان جدید برای کسب و کارهای کوچک

7- تخصص خود را ارتقا دهید

با به نمایش گذاشتن تخصص صنعت خود، می توانید در مردم علاقه ایجاد کنید، که می تواند به شما در جذب مشتری جدید و همچنین رونق و فروش بیشتر از مشتریان فعلی خود کمک کند. داوطلب شدن برای سخنرانی در جلسات، برگزاری یک وبینار یا کارگاه آموزشی، سخنرانی در رویدادها یا گروه هایی که مشتریان هدف شما به آن تعلق دارند، یا برگزاری جلسات آموزشی تنها چند روش است که می توانید با مشتریان فعلی و مشتریان بالقوه جدید احساس خوبی ایجاد کنید. این روش به ویژه برای صاحبان مشاغل حضوری به خوبی کارآمد می -باشد.

8- از امتیازات سایت های بررسی استفاده کنید

مشتریان در هر دو حالت خرید حضوری و یا اینترنتی، قبل از اینکه از فروشگاهی خرید کنند، به سایت های امتیاز دهی مانند بخش نظرات سایت دیجی کالا رجوع می کنند. پس مطمئن شوید که آن سایت ها را رصد می کنید و به هرگونه شکایتی در صورت امکان پاسخ می دهید و یا ضعف های آن را برطرف میکنید. با ارسال یک پیام در فروشگاه ، دفتر ، رستوران یا مکان دیگر مشتریان را تشویق کنید تا دیدگاه های خود را اضافه کنند. اثبات اجتماعی قدرتمند است و مشتریان جدید اگر ببینند دیگران آن را تحسین می کنند ، احتمالاً سعی می کنند محصول شما را امتحان کنند.

9- در رویدادهای جامعه شرکت کنید

نظرسنجی ها نشان می دهد بیشتر مردم دوست دارند از مشاغل محلی و مستقل حمایت کنند. با شرکت در رویدادها و سازمانهای خیریه در محل خود نمایه خود را بالا ببرید. اسپانسر یک برنامه محلی تفریحی شوید یا مثلا یک تیم لیگ کوچک را در شهر خود با تجهیزات تهیه کنید. همه اینها باعث افزایش شناخت نسبت به شما می شود که به جذب مشتری جدید کمک می کند.

10- شعار تبلیغاتی داشته باشید

این ایده مشابه مورد دوم است اما نیاز به مشارکت مشتری دارد. از شعار “یک دوست بیاورید” استفاده کنید تا مشتریان وفادار خود را به معرفی دوستان و همکاران خود ترغیب کنید. به عنوان مثال ، یک رستوران می تواند برای جلب مشتری بیشتر ، پیشنهاد “خرید یک ورودی، دوم به صورت رایگان” ارائه دهد.

به این استراتژی ها به عنوان یک لیست مبتدی فکر کنید. ایده های خود را اضافه کنید. نکته اصلی این است که اکنون شروع به کار کنید تا وقتی سال آینده رو به راه شد، دامنه مشتریان شما به شدت گسترده شده باشد.