افزایش بهره وری در محل کار با آسمان مجازی

افزایش بهره وری در محل کار با آسمان مجازی

افزایش بهره وری در محل کار با آسمان مجازی

اگر تا به حال در محیط کاری، در اتاق کارتان صرفا مجبور بوده اید به نور مهتابی لامپ ها نگاه کنید، بارها پیش آمده که یکنواختی منظره را حس کرده باشید. حتی اغلب برای رویاپردازی و فکر کردن، از پشت میز خود بلند شده تا نگاهی اجمالی از پنجره به  آسمان داشته باشید. در این مقاله درباره تاثیر سقف آسمان مجازی در محیط کار صحبت خواهیم کرد.

واقعیت این است، وقتی که ما فقط به صفحه مانیتور خیره می شویم، ذهن ما دچار تزلزل می شود. برای اینکه انرژی از دست رفته را بازگردانیم، به ارتباط با طبیعت نیاز داریم.

افزایش بهره وری در محل کار با آسمان مجازی

نظر روانشناسان درباره اهمیت محیط بر عملکرد مغز

دیوید استرایر، روانشناس رفتاری از دانشگاه یوتا که متخصص است، به نشنال جئوگرافیک گفت که “مغز ما ماشین های سه پوندی خستگی ناپذیر نیست. آنها به راحتی خسته می شوند. وقتی سرعت خود را کم می کنیم، کارهای شلوغ را متوقف می کنیم و یک محیط طبیعی زیبا را می پذیریم ، نه تنها احساس ترمیم می کنیم ، بلکه عملکرد ذهنی ما نیز بهبود می یابد. ”

به عنوان بخشی از یک روز شلوغ ، مهم است که بگذاریم هر از چندگاهی ذهنمان به بدن ما برگردد ، زیرا ارسال کار بیش از حد به مغز، باعث میشود سریعتر فرسوده شویم و کارهای فرعی جای بهره وری را بگیرد.

بسیاری از ما که روزها در ادارات کار می کنیم ، چراغ های کم نور دفتر را به عنوان تنها نوری که در یک روز مشاهده می کنیم ، به ویژه در ماه های زمستان ، میبینیم. در مقاله ای در فوربس آمده است ، در حقیقت ، 40٪ از کارگران در ایالات متحده در روشنایی ضعیف کار می کنند. دکتر پراگیا آگاروال ، نویسنده مقاله ، می گوید: “همانطور که بیشتر روز را در نور مصنوعی می گذرانیم ، شواهدی وجود دارد که نشان می دهد کمبود نور خورشید بر بدن و ذهن اثر نامطلوبی می گذارد و می تواند منجر به شرایطی مانند اختلال عاطفی فصلی (SAD) شود.”

افزایش بهره وری در محل کار با آسمان مجازی

درمان اختلال عاطفی فصلی با سقف آسمان مجازی

اختلال عاطفی فصلی افسردگی است که به دلیل کمبود نور کافی در ماه های پاییز و زمستان ایجاد می شود. با استفاده از آسمان مجازی یا نور درمانی طبیعی در محل کار ، مطب می تواند به برطرف شدن این موضوع کمک کند، احتمال SAD را معکوس یا کاهش دهد و حتی سیستم ایمنی قوی را تقویت کند ، به این معنی که مرخصی استعلاجی برای کارمندان کمتر باشد.

راه‌های درمان گوناگونی برای درمان نوع کلاسیک (زمستانی) اختلال عاطفی فصلی، وجود دارد؛ یکی از راه هایی که بسیار موثر است، نور درمانی می باشد. استفاده از نوردرمانی و سقف آسمان مجازی تا حد زیادی می توان این مشکل را برطرف نمود.

افزایش بهره وری در محل کار با آسمان مجازی

دفتر کار شما چگونه نور طبیعی را در فضای کار گنجانده است؟ آیا محل کار شما می تواند از آسمان مجازی یا سقف آسمان درخشان بهره مند شود؟