فنگ شویی در زمان دورکاری (WFH)

فنگ شویی در زمان دورکاری (WFH)

فنگ شویی در زمان دورکاری (WFH)

دورکاری یعنی چه؟

دورکاری (به انگلیسی: Telecommuting یا remote work یا teleworking یا work from home)  یا به اختصار WFH یکی از رایج ترین اصطلاحات کاری است که در سال های اخیر بیشتر از گذشته در موسسات مطرح شده است. دورکاری به شکلی از به‌کارگیری فناوری های‌ اطلاعات مانند ارتباطات راه دور اطلاق می شود و به نوعی حرکت کار به سمت کارکنان، به جای حرکت کارکنان به سوی کار است.

با توجه به جریانات اپیدمیک در دنیا مثل بحران کرونا مفهوم دورکاری در سازمان ها بیش از پیش مطرح شد. این بحران جهانی مدیران بسیاری را به سوی برپایی سازمان مجازی سوق داد. در چند سال گذشته نرم افزار های تحت وب زیادی در زمینه مدیریت پروژه ها از راه دور و مطرح گردید و امروزه شمار آنها خیلی بیشتر شده است. دورکاری عبارت است از کار کردن در فاصله‌ای دور از کسی که به شما پول می‌دهد؛ در خانه یا در یک مرکز محلی. دورکاران از پست الکترونیکی، تلفن، نمابر و رایانه برای تماس با سازمان خود استفاده می‌کنند.

فنگ شویی در زمان دورکاری (WFH)

«انجمن بین‌المللی کار از راه دور» (ITAC) کار از راه دور را این‌گونه تعریف می‌کند: «به‌طور کلی کار از راه دور نوعی آرایش کاری که طی آن، افراد به شکل انعطاف‌پذیر از نظر زمان (پاره وقت یا تمام وقت) و از نظر مکان (در خانه، مراکز از راه دور، دفتر شرکت یا به‌شکل سیار) به انجام وظیفه و پاسخ به امور محوله می‌پردازند.»

برای اینکه در خانه بتوان بدون افت انرژی و با انگیزه به کار ادامه داد، محیط تاثیر بسیاری دارد. به همین خاطر فنگ شویی در زمان دور کاری از منزل بسیار به دفع انرژی های منفی و بد کمک می کند.

از روش هایی که به فنگ شویی در زمان دورکاری کمک می کند به موارد زیر می توان اشاره کرد.

نکات فنگ شویی در زمان کار در منزل

نکته 1 فنگ شویی

میز کار خود را نزدیک پنجره قرار دهید تا کیفیت نور و جذب ویتامین D بهبود یابد زیرا هر دو باعث بهبود خلق و خو می شوند. پنجره ها را باز کنید تا به حرکت هوای راکد و شادابی محیط اطراف کمک کند. اگر بیرون هوا خنک است ، فقط کافی است این کار را به مدت نه دقیقه فرخنده انجام دهید و سپس آنها را ببندید.

فنگ شویی در زمان دورکاری (WFH)

نکته 2 فنگ شویی

میز کار خود را طوری قرار دهید که رو به در باشد، ترجیحاً دیواری پشت سر داشته باشید تا همیشه ببینید چه کسی می آید. این وضعیت “موقعیت قدرت” نامیده می شود؛ تا بدانید که شما را غافل نمی کند اگر میز کارتان رو به دیوار است، آینه اضافه کنید تا هم نور بیشتری منعکس کنید و هم اینکه چه کسی می آید را ببینید. درباره موقعیت قدرت در مقاله استفاده از آینه در فنگ شویی منزل نیز صحبت کرده ایم.

یک نکته دیگری که بهتر است رعایت کنید آن است که اگر بتوانید میز خود را طوری قرار دهید که بتوانید پس زمینه جذابی را پشت سر خود داشته باشید، چشم کنجکاو را از سرگردانی و تمرکز بر روی شما باز می دارد. به عنوان مثال پس زمینه من یک صفحه دیوار کره ای از کوههای مه آلود است که ناخودآگاه به نظر می رسد من در یک وضعیت ذهنی بالایی به سر می برم ، البته همیشه همیشه درست نیست، اما نکته این است که حرفه ای تر به نظر می رسد.

نکته سوم فنگ شویی

شامل کلمات قدرتمند و نمایش تصاویر الهام بخش و همچنین عکس هایی از چهره هایی که به شما الهام می دهند. این تصاویر می تواند چه بچه های شما یا حیوان خانگی دوست داشتنی باشد که می تواند به شما در افزایش وضعیت روانی و احساس خوب بودن کمک کند.

علاوه بر این، فضای سبز گیاهان و گل ها را در فضای خود اضافه کنید تا علاوه بر زنده کردن ، اکسیژن هوا و مواد حساسیت زا را نیز پاک کند. از جمله گیاهانی که از نظر فنگشویی مناسبند: سوسن صلح ، گیاه مار ، گیاه یشم ، درخت پول ، ارکیده و درختان مرکبات می باشند.

برای این مورد اگر فضای کار را به نحوی انتخاب کنیم که از نور آفتاب بیشتری بهره ببریم تا روحیه الهام بخشی و خلاقیت و در نتیجه نیمکره راست مغز فعال شود.

فنگ شویی در زمان دورکاری (WFH)

نکته چهارم فنگ شویی

از علائم سمی خودداری کنید! به زبان ساده ، پیکان های سمی به انرژی موجود در فضا حمله می کنند و می توانند انرژی شما را تخلیه و ضعیف کنند. شما می خواهید با برداشتن زاویه های تیز و فشار دادن عناصر از اتاق مانع این کار شوید یا حداقل عناصر را طوری قرار دهید که هدف شما نباشد. وسایل اتاق را جوری بچینید که لبه های تیز نداشته باشند و بیشتر قوسی شکل باشند.

اینکار باعث می شود تا انرژی های مثبت در فضا جریان بیشتری داشته باشند.