15 کارآفرین موفق که در ابتدا شکست بزرگی خوردند

15 کارآفرین موفق که در ابتدا شکست بزرگی خوردند

15 کارآفرین موفق که در ابتدا شکست بزرگی خوردند

شکست بخشی از تجارت است. تعداد بسیار کمی از کارآفرین ها بدون اینکه چندین شکست عظیم را تجربه کنند، به موفقیت دست یافتند. بسیاری از کارآفرین های بسیار موفق قبل از تحقق آرزوهای خود شکست های بزرگی دیده اند.

بنابراین اگر احساس کردید که شکست خورده اید فرسوده یا بازنده شده اید، فقط نگاهی به این کارآفرینان بیندازید که قبل از تجربه شکست موفق نشده اند.

کارآفرینانی که ابتدا شکست خوردند

ایوان ویلیامز (Evan Williams)

قبل از مشارکت در تاسیس توئیتر، ویلیامز یک پلت فرم پادکست به نام Odeo ایجاد کرد. اما این پلتفرم رشد نکرد، چرا که شرکت اپل اندکی پس از راه اندازی این بیزینس، واحد فروشگاه itunes را رونمایی کرد.

15 کارآفرین موفق که در ابتدا شکست بزرگی خوردند

رید هافمن (Reid Hoffman)

هافمن قبل از تأسیس لینکدین و سرمایه گذاری روی نام های بزرگی مانند پی پال و ایر بی اند بی، سوشال نت را ایجاد کرد. سوشال نت یک سایت دوستیابی و شبکه اجتماعی آنلاین که در نهایت شکست خورد.

سر جیمز دایسون (Sir James Dyson)

دایسون هیچوقت نام شناخته شده ای در محصول جاروبرقی نبود. در حقیقت، زمانی که دایسون 15 سال داشت، تمام پس انداز خود را صرف تولید نمونه اولیه یک جارو برقی بدون کیسه کرد که  در ابتدا شکست خورد.

موموفوکو آندو (Momofuku Ando)

قبل از اینکه کسی حتی به فکر تهیه رشته های فوری بیفتد، تلاش های زیادی را برای توسعه موفق آن انجام داد، آندو یک شرکت تجاری کوچک در ژاپن داشت. اما در سال 1948، وی به اتهام فرار مالیاتی محکوم شد و دو سال را در زندان گذراند. وی سپس به دلیل ورشکستگی، آن شرکت را از دست داد.

آکیو موریتا (Akio Morita)

در اوایل حضور سونی، محصولات موریتا به اندازه امروز محبوب و شناخته شده نبودند. در واقع ، اولین محصول پلوپز بود که در پایان باعث سوختن برنج می شد.

15 کارآفرین موفق که در ابتدا شکست بزرگی خوردند

ورا وانگ (Vera Wang)

طراح مشهور مد همیشه به خاطر لباس عروس های سطح بالا معروف نبود. در واقع ، وانگ روزگاری یک اسکیت باز بود. اما او نتوانست در تیم اسکیت بازیگری المپیک ایالات متحده شرکت کند. او سپس به کار در مجله Vogue ادامه داد ، اما قبل از عزیمت به عنوان سردبیر ، از سمت مدیر سردبیر رد شد و طراح شد.

میلتون هرشی (Milton Hershey)

هرشی یکی از شناخته شده ترین نام ها در شکلات است. اما قبل از تأسیس شرکت، میلتون هرشی از شاگردی اخراج شد. و سپس سعی کرد سه شرکت مختلف تولید آب نبات ایجاد کند، که همگی ناموفق بودند ، قبل از راه اندازی شرکت کاراملی لنکستر و شرکت هرشی که قنادی شیرین وی را به یک نام معروف تبدیل کرد.

کاترین مینشو (Kathryn Minshew)

به دلیل اختلاف بین بنیانگذاران ، مینشو دسترسی به وب سایت و تمام پس اندازهایی را که در سایت خود ، PYP Media سرمایه گذاری کرده بود، از دست داد. اما او این شکست را به دست آورد و آن را به همراه بسیاری دیگر از اعضای تیم سابق خود به یک پروژه جدید (پروژه muse) تبدیل کرد.

آریانا هافینگتون (Arianna Huffington)

قبل از راه اندازی بیزینس هافینگتون، آریانا هافینگتون در جلب توجه مردم به خواندن کارهای او کمی بیشتر مشکل داشت. کتاب دوم وی توسط 36 ناشر رد شد. (بله ، شما درست خواندید – 36.)

جف بزوس (Jeff Bezos)

آمازون یکی از بزرگترین داستانهای موفقیت در کسب و کارهای آنلاین است. اما قبل از اینکه آمازون به یک نام مشهور تبدیل شود، مدیرعامل شرکت چندین ایده ناموفق داشت. یکی از قابل توجه ترین سایت های حراج آنلاین بود که به zShops تبدیل شد ، برندی که در نهایت شکست خورد. با این حال ، مدیر عامل شرکت جف بزوس این ایده را دوباره به کار می گیرد و در نهایت بازار آمازون خواهد شد.

15 کارآفرین موفق که در ابتدا شکست بزرگی خوردند

هنری بلودجت (Henry Blodget)

هنری بلودجت در وال استریت مشغول به کار بود که دادستان کل وقت الیوت اسپیتزر شکایت مربوط به کلاهبرداری در مورد اوراق بهادار مدنی را علیه وی به دلیل تضاد منافع بین تحقیقات و امور بانکی مطرح کرد. اما در سال های پس از آن ، وی به بسیاری از رسانه های مهم خبری کمک کرد و سرانجام Business Insider ، نام معتبری را در دنیای تجارت راه اندازی کرد.

لارنس الیسون (Lawrence Ellison)

شرکت الیسون، اوراکل، سهم خود را از فراز و نشیب ها داشته است. پس از آنکه الیسون از دانشگاه انصراف داد و به مدت هشت سال به عنوان برنامه نویس کار کرد، با رئیس سابق خود شرکت را تاسیس کرد. اما اوراکل قبل از بزرگ شدن سالها تلاش کرد. الیسون حتی مجبور شد خانه خود را رهن کند تا بتواند اعتبار اعتباری کسب کند تا تجارت در آن مدت ادامه یابد.

تیم فریس (Tim Ferris)

نویسنده “هفته کار 4 ساعته” توسط حدود 25 ناشر پیش از یافتن شخصی که واقعاً با انتشار اثرش موافقت کرده بود، رد شده بود. که سرانجام کتاب او به یکی از پر فروش ترین کتاب ها تبدیل شد.

کریستینا والاس (Christina Wallace)

معاون فعلی مارک و بازاریابی در موسسه استارتاپ از بنیانگذاران سابق Quincy Apparel است. وقتی شرکت در سال 2013 تعطیل شد، والاس قبل از اینکه مجبور شود بلند شود و دوباره به دنیا بپیوندد، سه هفته در رختخواب ماند.

هنری قیصر (Henry Kaiser)

از بنیانگذار کشتی سازی کایزر اغلب به عنوان پدر کشتی سازی مدرن آمریکایی یاد می شود. اما در طول جنگ جهانی دوم ، کشتی های Kaiser’s Liberty شروع به استفاده از بدنه های جوش داده شده کردند که باعث ترک خوردن برخی از بدنه ها شد، گاهی اوقات کاملاً به دو قسمت تبدیل می شدند.