10 نکته برای افزایش اعتماد به نفس

10 نکته برای افزایش اعتماد به نفس

10 نکته برای افزایش اعتماد به نفس

به طور خلاصه، اعتماد به نفس نظر شما در مورد خود و توانایی هایتان است. می تواند زیاد، کم یا جایی بین آن باشد. در حالی که هر کس گهگاهی در مورد خود شک دارد، اعتماد به نفس پایین می تواند احساس ناامنی و بی انگیزگی در شما ایجاد کند. شاید بتوانید مواردی را که در عقیده شما درباره خود تأثیر می گذارد شناسایی کنید (شاید مورد آزار و اذیت قرار می گیرید ، یا اینکه احساس تنهایی می کنید) ، یا این می تواند یک رمز و راز باشد. در هر صورت، اگر میخواهید بدانید که چگونه اعتماد به نفس خود را بهبود ببخشید، در این مقاله برخی از نکات آورده شده است.

1- با خود خوب باشید

صدای کوچکی که به شما می گوید شما آن را می کشید (یا نه) بسیار قدرتمندتر از آن است که فکر می کنید. سعی کنید با خود مهربان باشید و اگر گاهی نمیتوانید، سعی کنید هرگونه افکار منفی را به چالش بکشید. یک قانون خوب این است که با خود صحبت کنید همان روشی که با همسرانتان صحبت می کنید. این ممکن است در ابتدا واقعاً سخت باشد ، اما تمرین کاملی می شود.

2- تو خودت هستی

مقایسه خود با افراد دیگر یک روش مطمئن برای شروع احساس پوچی است. سعی کنید روی اهداف و دستاوردهای خود تمرکز کنید ، نه اینکه آنها را در برابر اهداف دیگران بسنجید. هیچ کس به چنین فشارهایی احتیاج ندارد!

3- تحرک داشته باشید

ورزش یک روش عالی برای افزایش انگیزه، تعیین اهداف و ایجاد اعتماد به نفس است. عرق کردن همچنین باعث ترشح اندورفین و هورمون های خوب بدن می شود.

4- هیچ کس کامل نیست

همیشه سعی کنید بهترین نسخه از خود باشید ، اما پذیرفتن اینکه کمال یک هدف غیرواقعی است نیز مهم است.

5- به یاد داشته باشید که همه اشتباه می کنند

برای یادگیری و رشد شما باید مرتکب اشتباه شوید ، بنابراین اگر فراموش کردید CTRL + S را برای یک وظیفه بسیار مهم بزنید، خود را سرزنش نکنید. همه مرتکب چنین خطاهایی بوده اند.

10 نکته برای افزایش اعتماد به نفس

6- روی آنچه می توانید تغییر دهید تمرکز کنید

آسان است که به همه چیزهایی که ازکنترل شما خارج هستند آویز شوید، اما به موفقیت های زیادی نخواهد رسید. درعوض، سعی کنید انرژی خود را معطوف شناسایی مواردی کنید که تحت کنترل شما هستند و ببینید چه کاری می توانید در مورد آنها انجام دهید. درباره چگونگی پذیرش چیزهایی که از کنترل شما خارج است بیشتر مطالعه کنید .

7- کار را انجام دهید که شما را خوشحال می کند

اگر وقت خود را صرف انجام کارهایی کنید که از آنها لذت می برید، مثبت فکر خواهید کرد. سعی کنید هر روز در زمان کمی برنامه ریزی کنید. اگر این زمان صرف خواندن، پخت و پز یا فقط کمی روی نیمکت نشستن باشد، اگر باعث خوشحالی شما می شود، برای آن وقت بگذارید.

8- چیزهای کوچک را جشن بگیرید

امروز صبح به موقع بلند شدی. تیک بزن. تخم مرغ ها را به خوبی پخته ای، تو برنده ای. جشن گرفتن پیروزی های کوچک راهی عالی برای ایجاد اعتماد به نفس و احساس بهتر نسبت به خود است.

9- رفیق باشید

مفید و ملاحظه کار بودن برای دیگران مطمئنا روحیه آنها را افزایش می دهد، اما علاوه بر آن باعث می شود شما احساس خوبی نسبت به خود داشته باشید.

10 نکته برای افزایش اعتماد به نفس

10- خود را با یک گروه حامی محاصره کنید

افرادی را پیدا کنید که باعث می شوند شما نسبت به خود احساس خوبی داشته باشید و از افرادی که تمایل دارند تفکر منفی شما را تحریک کنند اجتناب کنید.