15 کار روزانه برای داشتن خانه ای شاد

15 کار روزانه برای داشتن خانه ای شادتر

15 کار روزانه برای داشتن خانه ای شاد

دست گذاشتن روی خوشبختی ترکیبی از رضایت کلی شما از زندگی و همچنین احساسات شما در مورد وضعیت فعلی می باشد. یکی از بهترین راه های داشتن زندگی شاد ، ایجاد خانه ای شاد است. خانه شما باید پناهگاهی باشد که هر روز برای احیاء حال خوب به آن وارد می شوید. بسیاری از مردم از محیط فعلی خود احساس اضطراب و نارضایتی دارند و این کیفیت زندگی را به شدت کاهش می دهند. ایجاد خانه ای که رضایت روزمره و لحظات شادی را ارتقا بخشد کلید داشتن یک زندگی شاد است.

صدها چیز وجود دارد که می تواند باعث لبخند شما شود. از دیدن عکس یک توله سگ گرفته تا گوش دادن به پادکست خنده دار در هنگام رفت و آمد ، همه ما برنامه های خاص داریم که باعث شادی زندگی ما می شوند. چه آفتابگردان را به پیشخوان خود بیفزایید و چه دیوار خود را به رنگی شاد رنگ کنید ، یک خانه آرام می تواند تنها با چند تغییر کوچک فاصله داشته باشد. با انتخاب چند مورد از این 15 کار روزانه برای داشتن خانه ای شاد تر، کم کم شروع کنید و ببینید چگونه آنها روز شما را بهتر می کنند.

1. تختخواب خود را مرتب کنید

احتمالا والدین شما هم از کودکی تا به حال پیش آمده که بابت مرتب نکرد رختخوابتان ناراحت شوند. چرا باید شب دیگر تختخواب خود را مرتب کنید؟ اگرچه به نظر می رسد اتلاف وقت است ، اما مرتب کردن تختخواب شما می تواند باعث افزایش بهره وری و افزایش شادی شود. اگر به محض رسیدن به بزرگسالی این عادت را ترک کردید ، ممکن است بخواهید کارهای روزمره خود را برگردانید. چیدن تختخواب شما چند دقیقه بیشتر طول نمی کشد و می تواند شما را از همان لحظه بیدار شدن برای موفقیت آماده کند.

2. نگذارید ظروف جمع شوند

مشاهده کوهی از ظروف کثیف در سینک ظرفشویی بعد از یک روز طولانی می تواند یک فشار روانی بزرگ باشد. بهترین راه برای جلوگیری از تجمع این است که یک ظرف را به محض استفاده شستشو داده و در ماشین ظرفشویی بگذارید. اگر ماشین ظرفشویی ندارید ، ظرف ها را با دست بشویید و روی یک ظرف خشک کن بگذارید. در آن لحظه ممکن است یک کار خسته کننده به نظر برسد ، اما یک آشپزخانه تمیز مطمئنا خوشبختی شما را تقویت می کند و خانواده شما را از بیماری محافظت می کند.

15 کار روزانه برای داشتن خانه ای شادتر

3. سطوح را از بهم ریختگی در امان نگه دارید

شلوغی و وسایل زیاد می تواند یکی از بزرگترین منابع استرس برای افرادی باشد که در خانه ای نامرتب زندگی می کنند. خانه شما باید مکانی آرام برای آرامش شما باشد. اگر خانه شما پر از وسایل اضافی است ، مرتب کردن آن دشوارتر است. یکی از ساده ترین راه ها برای مرتب نگه داشتن خانه ، عادت به تمیز نگه داشتن سطح خانه است. گرچه پرتاب نامه و کلیدهای خود روی میز وسوسه انگیز است ، اما آن چیزها را در مکانهای تعیین شده قرار دهید.

4. اتاق خود را به حالت عادی خود برگردانید

یکی از بهترین روش ها این است که یک اتاق را قبل از بیرون آمدن به حالت عادی برگردانید. اگر آرایش خود را در دستشویی انجام می دهید ، اطمینان حاصل کنید که همه وسایل شما قبل از ترک دوباره در جای خود قرار گرفته اند. ایجاد این عادت ممکن است دشوار باشد اما احساس شادی که هنگام ورود به یک اتاق تمیز می کنید ارزش تلاش بیشتر را دارد.

5. یک دیوار شکرگزاری ایجاد کنید

گذاشتن چند دقیقه وقت از روز خود برای تمرکز بر آنچه که از آن سپاسگزار هستید ، می تواند خوشحالی شما را به طرز چشمگیری افزایش دهد. برای اینکه عادت کنید روی این موضوع تمرکز کنید ، یک دیوار شکرگزاری ایجاد کنید که هر روز چند مورد را در آن لیست کنید. این که سلامتی ، شغل یا حتی یک فنجان قهوه خوب را ذکر کنید ، توجه به چیزهای خوب زندگی شما بسیار مهم است. دیوار شکر شما می تواند یک تخته سیاه در سالن یا حتی یک تخته سفید روی یخچال باشد. سعی کنید این فعالیت را به صورت خانوادگی انجام دهید تا به فرزندان خود یاد دهید که هنگام بزرگ شدن قدرشناس باشند.

6. به اعضای خانواده خود محبت کنید

کمک به دیگران شما را خوشحال می کند. سعی کنید ظروف را برای هم خانه ای های خود بشویید یا لباسشویی را برای همسرتان روشن کنید. خانه شما نه تنها مرتب تر خواهد شد ، بلکه کارهای شما روز اعضای خانه شما را رقم می زند.

15 کار روزانه برای داشتن خانه ای شادتر

7. با مردم صحبت کنید

صحبت با کسی که شما را به خوبی می شناسد ثابت کرده است که استرس را کاهش می دهد. اطمینان حاصل کنید که زمانی را برای نشستن و گفتگو با همسر خود ، شریک زندگی یا دوست صمیمی خود اختصاص داده و از دوستان و خانواده خود دعوت کنید تا در هفته چند بار برای صرف شام به شما بپیوندند. در مورد کار ، سرگرمی ها یا هر چیز دیگری که فکرتان را بکنید گپ بزنید. شرکت و گفتگو پیشنهاد بسیار خوبی برای خوشحالی در پایان روز خواهد بود.

8. تزئین با عکس

خاطراتی را که باعث خوشحالی شما می شوند انتخاب کنید و آنها را بر روی دیوار خود نمایش دهید. عکس های عروسی ، تصاویر پدربزرگ و مادربزرگ و عکس های روز اول عکس های مدرسه را بگذارید. وقتی کنار آن عکس ها قدم می گذارید ، به یاد خواهید آورد که آن لحظه چقدر خوشحال بود و مطمئناً به داشتن خانه ای شاد کمک بسیاری می کند.

15 کار روزانه برای داشتن خانه ای شادتر

9. مدیتیشن کنید

مدیتیشن یک روش عالی برای تمرکز مجدد هر روز است. برای مراقبه ، مدتی را در جایی که می توانید در یک قسمت آرام از خانه خود بنشینید و روی نفس خود تمرکز کنید ، اختصاص دهید. با صرف چند دقیقه و خارج شدن از افکار و احساسات ، می توانید استرس و اضطراب را کاهش داده و از این طریق فرد خوشبخت تری باشید.

10 عناصر طبیعی و گیاه را اضافه کنید

گیاهان خانگی نه تنها زیبا هستند ، بلکه به کاهش سموم موجود در هوا ، تقویت روحیه و بهبود بهره وری کمک می کنند. اگر تعهد یک گیاه در خانه را نمی خواهید ، سعی کنید یک دسته گل آفتابگردان را برای تقویت فوری به پیشخوان خود اضافه کنید. سعی کنید برای خواب بهتر گیاهان را در اتاق خواب خود بگنجانید!

15 کار روزانه برای داشتن خانه ای شادتر

11. یک فضای ذن درست کنید

اگر خانه شما دائماً شلوغ باشد ، می توانید از ایجاد فضایی مشخص برای خنثی سازی بهره مند شوید. بهترین راه برای ایجاد فضای ذن شخصی خود انتخاب مکانی راحت است – می تواند یک گوشه کوچک یا یک اتاق اضافی باشد. فضای خود را با وسایل دنج که باعث خوشحالی شما می شوند مانند بالش و شمع تزئین کنید. هر روز زمانی را برای رفتن به لبه ذن خود و مدیتیشن اختصاص دهید ، یوگا تمرین کنید یا بخوانید. این لحظات به شما کمک می کند روز خود را با یک یادداشت مثبت شروع کنید.

12. شخصیت خود را نشان دهید

بنشینید و لیستی از همه چیزهایی که باعث خوشحالی شما می شوند تهیه کنید. نگاهی به لیست خود بیندازید و آن چیزها را در خانه خود بگنجانید. این که آیا نقاشی کوه است یا رنگ نارنجی ، قرار دادن چیزهایی در اطراف خانه که نشان دهنده شخصیت شما باشد ، شما را خوشحال می کند.

13. اجازه دهید نور وارد شود

روشنایی و رنگ نور به طور مستقیم بر روحیه تأثیر می گذارد. نور آبی می تواند بهره وری را افزایش دهد ، نور شدید می تواند احساسات را افزایش دهد و نور طبیعی می تواند شادی را تقویت کند. اگر در یک فضای تاریک زندگی می کنید ، لامپها و کم نورها را برای تقویت روشنایی اضافه کنید.

14. رنگهای تاثیر گذار را انتخاب کنید

رنگ های خانه شما می توانند به طور مستقیم بر روحیه شما تأثیر بگذارند. بهترین راه برای بهینه سازی فضای خود برای مثبت بودن این است که بخواهید روحیه خاصی ایجاد کنید و دیوارهای خود را بر این اساس رنگ آمیزی کنید. دیوارها را برای احساس انرژی زرد رنگ کنید ، برای فضای آرام آبی را امتحان کنید و برای راحتی از رنگ سبز استفاده کنید.

15 کار روزانه برای داشتن خانه ای شادتر

15. عطر بزنید

بویایی حسی است که بیشترین ارتباط را با حافظه دارد. آیا تابحال عطری به مشام شما رسیده است که شما را به یاد شخصی بیاندازد؟ سعی کنید خانه خود را با رایحه هایی پر کنید که خاطرات خوب را به شما یادآوری می کنند. پر کردن خانه با رایحه های مطبوع مطمئنا روحیه شما را بالا می برد.